دستمال میکروفایبر LCD
5/5 - (3 امتیاز)

تلویزیون های LCD و سایر مدل ها که این روزها بسیار متداول شده و در همه خانه ها یافت می شوند، در کنار کیفیت و مزایای بیشماری که دارد دارای حساسیت هایی برای نگهداری نیز می باشد. یکی از مهم ترین نکات این است که برای تمیز کردن سطح آنها باید از دستمال میکروفایبر LCD استفاده کرد. اما این دستمال چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟ و از چه متریالی تشکیل شده است؟

در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

حساسیت های موجود در تلویزیون های امروزی

در سال های گذشته و با پیشرفت هایی که در تکنولوژی صورت گرفته, انواع مختلفی از تلویزیون ها با کیفیت های مختلف تولید شده اند.

این تلویزیون ها کیفیتی به مراتب بیشتر از مدل های قدیمی دارند اما نگهداری و مراقبت از آنها بسیار حساس تر است.

LCD,LED,OLED,PLASMA از انواع تلویزیون های موجود در بازار هستند که به دلیل کیفیت های متفاوت دارای اسامی مختلفی نیز می باشند. تمیز کردن این تلویزیون ها بسیار مهم است و نیاز به رعایت باید و نبایدهایی می باشد. دلیل حساسیت زیاد در تمیز کردن تلویزیون ها این است که کوچکترین خدشه و فشار اضافی باعث خرابی پیکسل ها و در بعضی موارد خرابی کامل نمایشگر میشود.

رعایت مجموعه نکاتی که در ادامه مطرح می کنیم باعث می شود تا عمر مفید این تلویزیون ها افزایش یابد و سال های بیشتری کار کنند.

اصول مهم برای تمیز کردن نمایشگرهای LCD و LED

اصول مهم برای تمیز کردن نمایشگرهای LCD و LED
اصول مهم برای تمیز کردن نمایشگرهای LCD و LED

همانطور که اشاره کردیم یکی از این لوازم منزل تلویزیون های LED و LCD می باشند. برای خرید این دستگاه ها هزینه های زیادی صرف می شود پس در نگهداری از آنها نیز باید حساس و دقیق بود.

جنس تلویزیون های قدیمی از شیشه بود و به راحتی با شیشه پاک کن و یک حوله کاغذی تمیز می شدند. اما تلوبزیون های LCD از صفحه نمایش های حساسی برخوردارند. این صفحه نمایش ها، در حقیقت از جنس پلاستیک بوده و در صورتی که در نظافت آن کم دقتی کنیم ممکن است به کلی آسیب ببیند. آسیبی که به هیچ وجه قابل برطرف شدن نیست حتی اگر دستگاه شما گارانتی داشته باشد. چون معمولا این آسیب ها از نوع فیزیکی محسوب می شوند و شامل گارانتی نیستند.

پس پاک کردن این دسته تلویزیون ها را جدی بگیرید.

1.حتما تلویزیون را قبل از تمیزکاری خاموش کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که کمتر به آن توجه می شود این است که تلویزیون برای تمیزکاری باید خاموش باشد. پس از خاموش کردن لازم است که تا یک ربع آن را رها کنید و سپس با دستمال میکروفایبر LCD و رعایت سایر نکاتی که خواهیم گفت گرد و غبار آن را پاک کنید.

در واقع وقتی نمایشگر روشن است پیکسل ها در حال کار کردن هستند و طبیعتا داغ می شوند که عبور دستمال از روی آن ها باعث فشار و آسیب دیدگی آنها خواهد شد

علاوه بر موارد گفته شده، وقتی تلویزیون خاموش است شما یک تصویر کاملا سیاه دارید که باعث میشود لک ها و گرد و غبار را بهتر مشاهده کنید.

2.از مواد پاک کننده متفرقه استفاده نکنید

برای جلوگیری از آسیب دیدگی ها، تمامی برندهای تولید کننده انواع تلویزیون های مدرن توصیه می کنند که به هیچ عنوان از مواد پاک کننده برای تمیز کردن سطح تلویزیون ها استفاده نشود.

برخی معتقدند که استفاده از یک دستمال نرم در کنار مواد پاک کننده آسیبی به نمایشگر نخواهد زد که این تصوری کاملا اشتباه است.

واقعیت امر این است که استفاده از موادی نظیر شیشه پاک کن، مهم ترین عامل در تخریب وسایلی مثل LCD است. چرا که معمولا در ساخت و عرضه ال سی دی ها از فناوری چندگانه استفاده می شود و این نمایشگرها به صورت لایه ای ساخت و عرضه می شوند.

مانیتورهای جدید از موادی نظیر شیشه و پلاستیک و پلیمرهای خاصی تشکیل شده اند که به صورت لایه ای و ظریف روی هم انباشته شده اند. در نتیجه استفاده از یک مایع پاک کننده ی صابونی، به راحتی به سطوح مختلف مانیتور نفوذ کرده و سرانجام بخشی از تصویر را هنگام پخش مخدوش خواهد ساخت.

3.از مواد الکلی استفاده نکنید

الکل معمولا سطوح نمایش را به قدری کدر می کند که در دراز مدت باعث خواهد شد تصاویر مات و به اصطلاح ابری به نظر برسند. لذا توصیه می شود به محتویات مواد پاک کننده دقت کامل داشته باشید و هیچ گاه از پاک کننده های الکلی و نیز مشتقات الکل برای تمیز کردن سطوح ال سی دی استفاده نکنید.

4.استفاده از دستمال میکروفایبر LCD

در مقاله خرید انواع دستمال نظافت میکروفایبر گفتیم که یکی از جدیدترین تکنولوژی های ساخت دستمال, استفاده از الیاف میکروفایبر است. دستمال های میکروفایبر برای کارهای مختلفی ساخته شده اند و دارای ترکیبات متفاوتی هستند.

یکی از انواع این دستمال ها دستمال میکروفایبر LCD است که مناسب استفاده برای تمیزکاری نمایشگرها می باشد.

دستمال های ضخیم و خشن باعث آسیب دیدن و خش افتادن نمایشگرها می شوند. در واقع این دستمال ها مناسب جذب چربی ها و مایعات هستند و برای پاک کردن سطوح مانیتورها ساخته نشده اند. بنابراین هرگز گرد و غبار و لکه هایی را که بر روی ال سی دی و ال ای دی ها به وجود می آیند را با استفاده از این دستمال ها پاک نکنید.چون که خش و خطوطی که ممکن است از پاک کردن غلط صفحه نمایش به وجود بیاید گاها حتی از فواصل دور قابل مشاهده می است.

در مقابل دستمال میکروفایبر LCD این مشکلات را ندارد و هیچ آسیبی به نمایشگر نخواهد زد.

استفاده از هر نوع دستمال میکروفایبر LCD یا برند توصیه شده شرکت؟!

هر نوع دستمال میکروفایبر LCD یا برند توصیه شده شرکت؟!
هر نوع دستمال میکروفایبر LCD یا برند توصیه شده شرکت؟!

دستمال های میکروفایبری که در بازار موجود هستند معمولا از یک متریال و فرآیند ساخت بهره برده اند و کارایی مشابهی دارند اما برخی شرکت های تولید کننده نمایشگرها معمولا در دفترچه راهنما توصیه می کنند که از برند خاصی استفاده شود.

بهتر است که در صورت در دسترس بودن دستمال میکروفایبر LCD توصیه شده، آن را تهیه کنید اما در صورت در دسترس نبودن مشکل خاصی پیش نخواهد آمد.

برای مثال شرکت LG معمولا به خریداران نمایشگرهای خود توصیه می کند که از دستمال میکروفایبر LCD برند HP استفاده کنند.

ویژگی های دستمال میکروفایبر LCD

  • پاک کنندگی فقط با آب
  • قابلیت بالای جذب آلودگی
  • بدون برجای گذاشتن رد آب، لکه، پرز و خش
  • عمر طولانی
  • بدون نیاز به مواد شوینده
  • قابلیت شستشو با ماشین لباسشویی

روش صحیح استفاده از دستمال میکروفایبر LCD

دستمال خشک را به آرامی روی مانیتور بکشید و از فشار وارد کردن به صفحه نمایش جدا خودداری کنید. اگر نقطه ای روی صفحه بود که با کشیدن دستمال پاک نشد، به جای فشار آوردن روی آن سعی کنید دستمال را به صورت متوالی چند بار روی آن بکشید تا نهایتا رفع شود. توجه داشته باشید دستمال شما حتما تمیز و از جنس میکروفایبر LCD باشد. در غیر این صورت باقی ماندن لکه ها یا پرزهای ناشی از دستمال تنها باعث اعصاب خوردی شما و سخت شدن نظافت دستگاه مورد نظر می شود.

سوال های متداول

چرا دستمال LCD باید متفاوت از سایر دستمال ها باشد؟

صفحات تلویزیون ها و مانیتورهای LCD به دلیل ظرافت و حساسیت هایی که دارند نباید با هر دستمالی تمیز شوند. به همین دلیل برای تمیز کردن آنها باید از دستمال مخصوص LCD استفاده کرد.

میکروفایبر به چه معناست؟

این الیاف دارای ضخامتی کمتر از 0.3 دس تکس هستند. در واقع این الیاف مساحت سطح بالاتری نسبت به الیاف طبیعی دارند و به همین دلیل مناسب استفاده برای ساخت دستمال های نظافتی، فیلترهای هوا و … هستند.

چرا تجارت تنظیف را انتخاب کنیم؟

ما در شرکت تجارت تنظیف با هدف تولید و تهیه کالای مورد نیاز شرکتها در زمینه پوشاک و منسوجات با کیفیت به منظور بهبود سطح کیفی البسه کارکنان شرکت ها و بیمارستان ها فعالیت خود را آغاز کردیم. سپس با شیوع بیماری کرونا وارد حوزه تولید ماسک و … شدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...

09122019137

بستن
مقایسه
سوالی دارید؟